XVI Msza Hubertowska w Czempiniu

   29. X.2017 w Czempiniu po raz 16 celebrowana była uroczysta Msza Hubertowska. Kościół parafialny p.w. św. Michała Archanioła wypełniły tłumy wiernych, wśród których oczywiście nie zabrakło myśliwych, leśników, pszczelarzy, rolników i wielu innych profesji i zawodów związanych z przyrodą.

   Przepiękną uroczystość ku czci naszego patrona uświetnił Zespół Muzyki Par Force "Trompes de Pologne" w strojach nawiązujących do tradycji polowań konnych, Czempińskie Towarzystwo Śpiewacze "Harfa" i grający na organach Paweł Szukalski.

  We mszy uczestniczył także poczet sztandarowy koła łowieckiego Żbik z Mosiny w pięknych strojach myśliwskich. 

  Po mszy Zespół Muzyki Par Force "Trompes de Pologne" wykonał jeszcze krótki koncert na francuskich rogach myśliwskich. Podczas koncertu zaprezentowany został wykonany z sosny ciekawy instrument - Róg Tucholski, na których zagrał Karol Grzywacz.
 
   Przyznać trzeba, że było to wydarzenie wyjątkowe, gdzie oprócz przeżywania celebracji mszy świętej wierni mogli dowiedzieć się o ludziach związanych z szeroko rozumianą przyrodą, wśród których są także myśliwi. Wśród wiernych zebranych na mszy zauważyć można było spore grono ludzi w mundurach myśliwskich. 

Piotr Gawin


   

 

Daj się odnaleźć

Wspomnienia z kniei

Ankiety łowieckie

Pogotowie postrzał.

TOP