Pogotowie postrzałkowe - pomagamy sobie wzajemnie

PogotowieGonczyPolskiEkspres

    Coraz więcej osób dołącza do Pogotowia postrzałkowego. Czym jest Pogotowie postrzałkowe? Jest to grono osób, które wzajemnie pomaga sobie w poszukiwaniu postrzałków. Wiadomym jest, że polowanie na zwierzynę grubą wiąże się z koniecznością zapewnienia możliwości dochodzenia postrzałka z udziałem odpowiednio przygotowanego i wyszkolonego psa. Nie każdy z nas ma takiego psa. Jak więc wywiązać się z obowiązku prawnego? Z pomocą przychodzą Koledzy, którzy mają doświadczenie i psy, z którymi chętnie przyjadą do łowiska i pomogą w razie takiej konieczności.

   Jak korzystać z pomocy w ramach Pogotowia postrzałkowego? Przede wszystkim nie można czekać na ostatnią chwilę i później gorączkowo szukać kontaktu z właścicielami psów. Udając się na polowanie możemy skorzystać z mapy Pogotowia postrzałkowego,

https://poradniklowiecki.pl/kynologia/pogotowie-postrzalkowe.html

gdzie znajdziemy dane kontaktowe do osób, które deklarują pomoc. Zadzwońmy i porozmawiajmy, czy w razie takiej konieczności dana osoba dojedzie do łowiska.

PogotowieFryda

   Dla osób korzystających ze smartfonów z systemem android przygotowaliśmy specjalną aplikację Pogotowie postrzałkowe, którą można bezpłatnie pobrać i zainstalować poprzez stronę https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pogotowie.postrzalkowe

   Aplikacja mam ogromne możliwości. Po pierwsze wskazuje nasza lokalizację oraz udostępnia wykaz osób, które zadeklarowały pomoc w danym rejonie. Wówczas możemy z każdą z tych osób skontaktować się telefonicznie lub sms-em i wysłać do niej własną lokalizację w obwodzie. Członek Pogotowia postrzałkowego otrzyma na smartfona link do mapy i może przejechać z psem dokładnie w miejsce gdzie polujemy, tak samo jak przy wykorzystaniu tradycyjnego urządzenia GPS. Jest to więc ogromne ułatwienie dla myśliwego. Pamiętajmy jednak, że każda z osób, która zgłosiła chęć pomocy w ramach Pogotowia postrzałkowego ma własne życie zawodowe i osobiste, dlatego wypada wcześniej skontaktować się, czy pomoc w danym dniu będzie możliwa.

   Zachęcamy do korzystania z aplikacji i wzajemnej pomocy Braci Łowieckiej w ramach Pogotowia postrzałkowego. 

Darz Bór!

Piotr Gawin

 

Daj się odnaleźć

Wspomnienia z kniei

Ankiety łowieckie

Pogotowie postrzał.

TOP