Balistyka dla snajperów

BalistykaDlaSnajperow

Tytuł nie powinien nas zmylić, ponieważ książka przeznaczona jest dla wszystkich osób, które zawodowo, sportowo lub łowiecko interesują się bronią. Przekonywać chyba nikogo nie potrzeba, że aby być dobrym strzelcem, znajomość podstaw balistyki jest niezbędna. Książka ta szczegółowo przedstawia wszystkie aspekty celnego strzelania a jej zawartość to o wiele więcej niż sama balistyka. W książce znajdziemy takie oto rozdziały:
1. Specyfika strzelań snajperskich
2. Miary kątowe
3. Celowniki optyczne
4. Balistyka wewnętrzna
5. Balistyka zewnętrzna
6. Balistyka końcowa pocisków karabinowych
7. Nastawy celownika optycznego i techniki celowania
8. Dobór broni i amunicji do charakteru zadania snajperskiego
9. Błędy i ich skutki
10. Strzelanie na bardzo dużą odległość
11. Strzelanie z amunicji poddźwiękowej
12. Rozwiązywanie problemów
13.Przygotowanie zindywidualizowanych tablic balistycznych, kalkulatory balistyczne
14. Dziennik snajperski
15. Zakończenie
W wydawnictwie znajdziemy także wzory tarcz strzeleckich.


Większość z myśliwych interesuje się też strzelectwem sportowym i długodystansowym, stąd wiedza zawarta w książce przyda się nie tylko myśliwym, którzy podczas polowań w Polsce strzelają maksymalnie do 200 metrów. Książka, chociaż skierowana do służb specjalnych, zawiera także wiedzę, którą myśliwy i każdy użytkownik broni palnej powinien znać. Dzięki temu nauczymy się celniej strzelać a także dowiemy się gdzie ewentualnie popełniamy błędy lub jak poprawić technikę strzelecką, aby uzyskać satysfakcjonujące wyniki. Doskonale wiemy, że celem polowania jest skuteczne trafienie zwierzyny, dlatego też stale powinniśmy naszą wiedzę uzupełniać i starać się być myśliwskimi "snajperami", tak aby jak najmniej było przypadków ranienia i dochodzenia postrzałków. Z książki dowiemy się m. in. jak oceniać odległość wzrokiem, bez przyrządów optycznych a jak czynić to przy pomocy siatek celowniczych, jaki wpływ na celowanie i trajektorię pocisku mają czynniki atmosferyczne i ukształtowanie terenu (poprawki na strzelanie w górę lub w dół np. z ambony).

Jeśli chcesz osiągać coraz lepsze wyniki, być świadomym strzelcem i skutecznym myśliwym to zdecydowanie powinieneś sięgnąć po to wydawnictwo - internetowa księgarnia PWN

Wydwnictwo Naukowe PWN SA
Autor. Jerzy A. Ejsmont
Wydanie I - 2 dodruk
Warszawa 2017
Okładka miękka
Stron 271

Piotr Gawin

 

 

 


Daj się odnaleźć

Wspomnienia z kniei

Ankiety łowieckie

Pogotowie postrzał.

TOP